Vesti

Sve odbojkaške utakmice će se igrati bez prisustva publike

Izvršni odbor Odbojkaškog saveza Srbije je, shodno odluci državnih organa, na elektronskoj sednici održanoj danas (četvrtak, 12. mart) doneo odluku da se sve utakmice odbojkaških takmičenja seniorskih i mlađih kategorija u organizaciji OSS igraju bez prisustva publike. Klub domaćin, organizator utakmice, zadužen je da obezbedi uslove odigravanja utakmica bez prisustva gledalaca.

Odbojkašice Jedinstva poražene od Uba 2:3

U derbi utakmici 4. kola mini lige Superlige Srbije gledali smo reprizu prošlonedeljnog finala Kupa. Isti rivali, isti broj setova, samo su ovog puta odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove ugostile Ub na svom terenu.

Odlučno od samog starta krenula je ekipa Jedinstva, prvi set osvojili su za 20 minuta 25:11. U drugom setu viđena je neizvesnija borba nakon koje Ub dolazi do izjednačenja 25:23.

U trećem setu igralo se poen za poen, da bi u finišu seta gošće napravile seriju od 4-o i osvojile i treći set 25:23. Jedinstvo je u četvrtom ponovo igralo svoju prepoznatljivu igru rešivši ga u svoju korist 25:17. A onda je nastupio peti odlučujući set, pun drame i preokreta. I jedna i druga ekipa imale su po par neiskorišćenih meč lopti, da bi na kraju ipak gošće slavile 21:19 i upisale bitnu pobedu.

Jedinstvu ostaje žal za izgubljenom utakmicom u kojoj su napravili veliki broj neiznuđenih grešaka koje su ih na kraju koštale poraza.

Odbojkašice Jedinstva izgubile u finalu Kupa Srbije

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove nisu uspele da po drugi put u istoriji svog kluba osvoje Kup Srbije. One su sinoć na Ubu poražene od domaćina i to posle pet odigranih setova. Ekipi Uba zasluženo je slavila i u prvom odigranom finalu osvojila istorijsku titulu. U konkurenciji odbojkaša Voivodina Ns seme posle pet godina ponovo je osvojila ovaj trofej, pobedivši ekipu Partizana sa 3:1 u setovima.

SENIORKE SILOVITO NA STARTU

Ubedljivom igrom, sa dosta samopouzdanja odbojkašice Jedinstva savladale su Železničar iz Lajkovca sa 3:0 u setovima. Imale su bolja rešenja u napadu i više strpljenja u odbrani domaće odbojkašice, koje su na najbolji način započele mini ligu Banka Poštanska štedionica Superlige Srbije. Najefikasnija u redovima domaćih bila je Isidora Kockarević sa cak 20 poena, zatim Veronika Đokić sa 12 i Milena Koprivica i Dejana Lekić sa po 11 poena. Sledeću utakmicu u mini ligi odbojkašice Jedinstva odigraće već u sredu u Obrenovcu kada će im protivnik biti ekipa TENT-a.

SREMICE POSLE DRAME IPAK ODNELE POBEDU

Odbojkašice Jedinstva prekinule su crnu seriju od tri vezana poraza pobedivši odbojkašice Vizure iz Beograda rezultatom 3 : 2 ( 25:17, 21:25, 22:25, 26:24, 15:9 ). Ovo je bila 11.pobeda od ukupno 15 utakmica koliko je odigrano do sada u ligaškom delu takmičenja. Najefikasnije u redovima domaćih odbojkašica bile su Đokić Veronika sa 21 poen. Dvocifrene su bile i Mirosavljević Jovana sa 18, Koprivica Milena i Savić Vanja sa po 15 poena. U redovima odbojkašica iz Beograda dvocifrene su bile Pavlovic Sara sa 23 poena, Kocić Jovana sa 15 i Sajić Nevena sa 13 poena. Sledeće 16.kolo odbojkašice Jedinstva igraće protiv Spartaka iz Subotice. Utakmica će se odigrati u petak 31.01. u Subotici.

ODBOJKAŠICE U FINLAU KUPA SRBIJE

Odbojkašice Jedinstva plasirale su se u finale Kupa Srbije! Posle revanš utakmice u Lajkovcu naše odbojkašice su bile bolje od ekipe Železničara i pobedile rezultatom 2 : 3, iako su bila dovoljna samo 2 osvojena seta za prolaz u finale zbog boljeg set količnika iz ove dve utakmice. Protivnik našim devojkama u finalu biće ekipa Ub koja je u revanšu pobedila ekipu TENT-a rezultatom 0 : 3 i time napravila najveći uspeh u istoriji tog kluba.

Datum i mesto odigravanja finalnih utakmica za seniore i seniorke biće naknadno objavljen.

MINIMALAN PORAZ SREMICA

Odbojkašice Jedinstva poražene su u 13.kolu BPŠ Superlige Srbije. U maratonskoj utakmici koja je odigrana u četvrtak 26.12. od 18 časova Lajkovčanke su slavile minimalnom pobedom od 2 : 3 ( 25/12 16/25 23/25 25/17 12/15 ).  Najefikasnija u redovima domaćih bila je Milanović Irina sa 18 poena, kojoj je ovo prva sezona u najjačem rangu takmičenja, zatim Kockarević isidora sa 14 i Mirosavljević Jovana sa 12 poena. U redovima Lajkovčanki najefikasnije su bile Mitrović Nada sa 19, Rajlić Milana i novo pojačanje ekipe iz Lajkovca Ruhan Sun sa po 15 poena.

Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica ove godine. Sremice su polusezonu završile sa drugom mestu na tabeli. Vidimo se ponovo sledeće godine!

SREĆNI NOVOGODIŠNJI I BOŽIĆNI PRAZNICI.

PRVI PORAZ SREMICA

Odbojkašice Jedinstva zabeležile su prvi poraz ove sezone. U sredu, 11.12. odbojkašice TENT-a bile su bolje od odbojkašica Jedinstva i posle velike borbe iako sam rezultat to ne govori slavile maksimalnom pobedom od 0 : 3 ( 25 : 27, 22 : 25, 24 : 26) po setovima i tako ponovo izbile na prvo mesto na tabeli. Najefikasnija,a ujedno i jedina sa dvocifrenim učinkom u redovima domaćih bila je Jovana Mirosavljević sa 11 osvojenih poena,dok u redovima gošći dvocifreni su bili primači Jelena Lazić sa  velikih 26 i Bojana Gočanin sa 15 poena.

Sledeći protivnik Odbojkašica Jedinstva je ekipa Partizana iz Beograda. Utakmica će se odigrati u Staroj Pazovi u subotu 14.12.sa početkom od 19 časova. Vidimo se!

VELIKA POBEDA U UBU

Odbojkašice Jedinstva su slavile osmi put zaredom! Ovoga puta Sremice su sjajnom igrom i posle 4 seta savladale ekipu Uba iz istoimenog mesta rezultatom 1 : 3 ( 27 : 25, 21 : 25, 18 : 25, 14 :25) po setovima i tako zadržale lidersku poziciju na tabeli kao jedina ekipa bez poraza u dosadašnjem takmičenju. Najefikasnije u redovima Jedinstva bile su Jovana Mirosavljević sa 17 i Veronika Đokić sa 15 poena. U ekipi iz Uba po učinku su se izdvojile nekadasnji igrači OK Jedinstva Jelena Vulin sa 16 i Sanja Trivunović sa 9 poena. Sledeća prvenstvena utakmica se odigrava 11.12. (sreda) gde će Sremice dočekati ekipu TENT-a iz Obrenovca koja se trenutno nalazi na drugom mestu na tabeli.

JEDINSTVO SLAVILO U BEOGRADU

Odbojkašice Jedinstva zabeležile su još jednu pobedu! Ovoga puta seniorke su slavile u Beogradu pobedivši ekipu Partizana u prvoj utakmici četvrtine finala 54. Kupa Srbije rezultatom 1:3 (25:23, 18:25, 22:25 i 20:25) posle 103 minuta igre. Najefikasnije u redovima Jedinstva bila su Milena Koprivica sa 20 poena i Jovana Mirosavljević sa 17, dok su u redovima ekipe Partizana dvocifrene bile Jovana Ćirković sa 15 i Andrijana Šejat sa 10 poena.

Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu i polufinalu se igraju dve utakmice.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu ili finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista ili finalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala i polufinala.

Što se tiče prvenstvenog dela lige, seniorke Jedinstva putuju u Ub gde će se sastati sa istoimenom ekipom. Utakmica 8.kola BPŠ Superlige Srbije je na programu u subotu 23.11. sa početkom od 18 časova.