Vesti

SENIORKE POSLE VELIKE BORBE POBEDILE SPARTAK

Sinoć u Hali sportova odigran je meč 16. kola Superlige za seniorke u kojem je Spartak dočekao tradicionalno nezgodnog protivnika Jedinstvo iz Stare Pazove. Nakon velike borbe, okončane posle pet setova, radovala se ipak gostujuća ekipa.

Meč protiv Jedinstva nije imao veliki rezultatski značaj, što je u mnogome pomoglo “golubicama” da odigraju rasterećeno protiv rivala koji im definitivno ne leži, s obzirom da nisu uspele da ih pobede  od sezone 2013/14, računajući zvanične prvenstvene i Kup utakmice.

Odigrale su Subotičanke kvalitetan meč posle dvonedeljne pauze, ali to nije bilo dovoljno da se iznenadi ipak favorizovanije Jedinstvo. Nošene snažnom podrškom ljubitelja odbojke, igračice Spartaka povele su sa 2:0 u setovima, ali je Jedinstvo uspelo da se u poslednji momenat probudi i na kraju preokrene za konačnu pobedu.

U redovima Spartaka među najefikasnijim bile su Rajlić (21), Trnić (18) i Živanović (13), dok je kod gostiju poenterski učinak bio mnogo bolje raspoređen pa su tako igru Jedinstva nosile Vujnović (17), Kockarević (13), Koprivica (14) i Mirosavljević (21).

Spartak – Jedinstvo (SP) 2:3 (25-19, 25-20, 17-25, 23-25, 11-15)

Spartak: Robins 6 (4 bl), Trnić 18, Marić 4 (2 bl), Ilić (L), Batinić 9, Drčić 1, Mađarević, Rajlić 21, Momković (1 bl), Filipović, Živanović 13 (3 bl).

Jedinstvo (SP): Vujnović 17, Kockarević 13, Lekić 1, Radišić, Koprivica 14, Glušac 2, Antanasijević 4, Četnik, Mirosavljević 21, Pavlašević, Đokić 8 (2 bl)

Do kraja ligaškog dela takmičenja je ostalo dva kola,a ekipa jedinstva zauzima sjajno drugo mesto na tabeli uz isti broj pobeda i bodova kao i prvoplasirana ekipa Crvene Zvezde. Sledeći protivnik ekipi Jedinstva je Klek.

SENIORI SLAVILI PROTIV RADNIČKOG IZ KRAKUJEVCA

U utakmici 16-og kola Banka Poštanska štedionica Srbije za seniore, odbojkaši Jedinstva su slavili protiv Radničkog iz Kragujevca.

Posle teških 5 setova i dugih 2 sata i 12 minuta igre,Jedinstvo je slavilo sa 3:2 rezultatom 26:24, 21:25, 25:23, 23:25, 15.09 i popeli se na sjajno 3 mesto na tabeli,odmah ispod Crvene Zvezde i Vojvodine. Najbolji učinak u redovima ekipe Jedinstva ponovo je imao Uglješa Pešut sa 26 poena. Utakmici je prisustvovalo preko 150 gledalaca. Sledeći protivnik ekipi Jedinstva je ekipa Vojvodine iz Novog Sada.

SENIORKE RUTINSKI PROTIV DINAMA, SENIORI SLAVILI U SUBOTICI.

Odbojkaši i odbojkašice Jedinstva završili su polusezonu pobedama. U 15.kolu Banka Poštanska štedionica Srbije superlige, odbojkaši Jedinstva slavili u Subotici pobedivši ekipu Spartaka 2:3 (19:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:17). Najuspešniji iz redova Jedinstva bili su Uglješa Pešut i Branko Roljić sa po 19 poena,za njima su Bojić Boško i Skrbić Aleksandar sa po 15,odnosno 13 poena.

Sa druge strane, odbojkašice Jedinstva rutinski su savladale ekipu iz Pančeva 3:0 ( 25:17, 25:18, 25:15). Najuspešniji iz redova Jedinstva bili su  Koprivica Milena sa 17 i Vujnović Marija sa 13 poena.

Ovim pobedama,odbojkaši i odbojkašice Jedinstva zauzimaju treće mesto na tabeli.

Ostale rezultate, tabelu, raspored utakmica možete pogledati na našoj početnoj strani klikom na polje “OSSRB” koje se nalazi na polovini stranice.

SENIORI ZAUSTAVLJENI U POLUFINALU

Odbojkaši Jedinstva pobedili su u revanš utakmici ekipu Radničkog iz Kragujevca rezultatom 3:1 po setovima 20:25, 27:25, 25:19, 25:18. Sinoćna pobeda nije bila dovoljna jer zahvaljujući boljem set količniku iz predhodne utakmice ( 3:0), ekipa Radničkog je ostvarila uslov za prolazak u finale.

Po propozicijama Kupa Srbije,u polufinalu se igraju dve utakmice. U slučaju da ekipe imaju po jednu pobedu, finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica. U slučaju da je set količnik isti,gleda se poen količnik. Ukoliko je i poen količnik isti i ne može se odrediti pobednik,ekipe igraju “zlatni set”.

ŽELEZNIČAR I CRVENA ZVEZDA FINALISTI KUPA SRBIJE

U finalu 53. kupa Srbije za seniorke igraće Železničar iz Lajkovca, koji je sinoc u revanš utakmici izgubio od ekipe Jedinstva rezultatom 3:1 ( 25:17, 22:25, 25:23, 25:22), ali zbog boljeg set količnika i prednosti iz prve utakmice ostvario uslov za prolazak dalje, i odbojkašice Crvene Zvezde iz Beograda koje su u dvomeču bile bolje od ekipe Vizure.

Odbojkašice Jedinstva poražene od ekipe Vizure 3:0

Odbojkašice Jedinstva poražene su u 14.kolu na Novom Beogradu od ekipe Vizure i to ubedljivo sa 3:0, po setovima 25:21, 25:19, 25:18. Iako su odlično otvorile utakmicu, i u dva navrata imale veliku prednost, prvi set su praktično ispustile, a nakon toga u naredna dva Vizura im nije dala previše šansi da se vrate u meč.

Nakon 14. kola Banka poštanska štedionica superlige, Jedinstvo se nalazi na četvrtom mestu na tabeli uz isti broj pobeda i bodova kao Vizura i Crvena Zvezda.

TITULA ZA ISTORIJU! ŽOK JEDINSTVO POBEDNIK KUPA SRBIJE!

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove pobednice su 51 kupa Srbije. One su u finalu pobedile u Staroj Pazovi u hali „Park“ Dinamo iz Pančeva sa 3:0 u setovima /25:11, 25:21, 25:23/ i ostvarile istorijski uspeh, pošto su prvi put osvojile vredan trofej. Pobednički pehar kapitenu Jedinstva Sari Sakradžija predao je Zoran Gajić predsednik OS Srbije, a pre toga su igračicama podeljene zlatne medalje, a to su učinili Đorđe Radinović predsednik Opštine Stara Pazova i Bogdan Mamuzić predsednik Udruženja klubova Super i Prve lige i prvi čovek kluba iz Stare Pazove. Za najbolju igračicu finalnog turnira proglašena je Nina Jakić bloker u Jedinstvu, kojoj je priznanje uručio Đula Mešter potpredsednik OS Srbije.