Vesti

Titulu prvaka Srbije u konkurenciji kadetkinja uzeo Omladinac

Omladinac iz Novih Banovaca osvojio je titulu prvaka Srbije u konkurenciji kadetkinja pošto je na Finalnom turniru Srbije 2019. u Obrenovcu savladao ekipu TENT-a sa 3:1 (28:26, 22:25, 25:22, 25:16). U meču za treće mesto ekipa Beograda pobedila se Vizuru sa 3:0. Irina Milanović proglašena je za MVP-a finalnog prvenstva. Ekipa Omladinca je ovim podvigom stavila pečat na jednu jako uspešnu sezonu. Bravo!

Omladinac je prvak Srbije u konkurenciji juniorki

Omladinac iz Starih Banovaca osvojio je titulu prvaka države u konkurenciji juniorki pošto je trijumfovao na finalnom turniru prvenstva Srbije koji se odigravao u dvorani Impuls u Beogradu. Omladinac je savladao Partizan rezultatom 3:2 (20:25, 22:25, 25:21, 25:16, 18:16). Treće mesto osvojio je Beograd pobedivši Vizuru sa 3:1.

JEDINSTVO JE VICESAMPION DRZAVE

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove zaustavljene su u finalu plej-ofa Superlige, pošto su u majstorici na svom terenu poražene od Železničara iz Lajkovca sa 3:0 u setovima.

Mlade odbojkašice Jedinstva nisu uspele da naprave veliko iznenađenje i pobede favorizovani Železničar, pa će drugu godinu za redom morati da se zadovolje srebrnim medaljama.

Staropazovčanke su odlično započele finalnu seriju, pobedile su u prve dve utakmice i stigle na korak od najvećeg uspeha u istoriji sporta u našoj opštini. Međutim iskusnija ekipa Železničara u naredna tri meča je podigla nivo igre i zasluženo osvojila titulu.

Jedinstvo je uoči ove sezone značajno podmladilo tim i rezultat je trebao da bude u drugom planu. Ipak ekipa je iznenađujuće brzo sazrela i dobri mečevi su se ređali. Osvojeno je prvo mesto u ligaškom delu takmičenja i predost domaćeg terena u plej-ofu, ali to nažalost nije bilo dovoljno za pobedu nad kvalitetnijom ekipom Železničara.

ODLUKA O PRVAKU U STAROJ PAZOVI U ČETVRTAK U 18H

Odbojkašice Železničara spasile su i drugu meč loptu i u trećem meču finalne serije doigravanja u Lajkovcu su pobedile Jedinstvo sa 3:1 ( 25:23, 28:26, 17:25, 25:22) i rezultat u seriji izjednačile na 2-2.

Odlučujuća peta utakmica je 2. maja u Staroj Pazovi, a koji god tim da pobedi ostvariće istorijski uspeh i prvi put u istoriji postati šampion države.

Železničar je posle velike borbe dobio prva dva seta, ali su naše odbojkašice uspele da se proberu i relativno lako osvoje treći i smanje rezultata na 2:1.

Ipak, uz veliku podršku sa tribina igračice Železničara su u četvrtom setu zaigrale mnogo bolje, pogotovo u finišu, kada su osvojile tri uzatopna poena za 23:19 i miran kraj četvrtog finalnog duela.

U timu Mirjane Musulin po 13 poena osvojile su Jelena Stanimirović i Aleksandra Gajić, Jelena Mladenović i Nikolina Lukić su upisale po 11, a Maja Savić 10.

Kod Jedinstva, koje je posle dva meča imalo veliku prednost 2-0, Jovana Mirosavljević je osvojila 20, a Dejana Lekić 17 poena.

DRAMA U PRVOJ UTAKMICI FINALA PLEJ-OFA, posle preokreta sremice slavile

Odbojkašice Jedinstva zabeležile su pobedu u prvoj utakmici finala plej – ofa. One su sinoć u Staroj Pazovi posle preokreta pobedile Železničar iz Lajkovca sa 3:2, po setovima 21:25, 21:25, 25:21, 25:23 i 16:14, posle 130 minuta igre.

Titulu prvaka Srbije osvojiće ekipa koja ostvari 3 pobede. Druga utakmica finala će se odigrati u sredu, 24. aprila u Lajkovcu od 17.30 časova (RTS 2), a treća u subotu, 27. aprila od 18.00 časova (RTS 2) u Staroj Pazovi.

Ukoliko bude potrebno, četvrti i peti meč će se odigrati 29. april (Lajkovac) i 2. maj (Stara Pazova).

Odbojkašice Jedinstva u finalu plej-ofa Suprelige Srbije!

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove igraće u finalu plej-ofa Superlige Srbije, i boriti se za titulu prvaka države. One su maestralnom igrom u četvrtoj utakmici pobedile na Novom Beogradu ekipu Vizure sa 3:1 u setovima (25:15, 25:22, 20:25, 25:20) i sa tri pobede plasirale se u finale.

Odbojkašice Jedinstva tokom cele sezone bile su jedna od najdominantnijih ekipa, i ubedljivo najbolja ekipa u miniligi plej-ofa, te će zasluženo igrati u finalu. Iako su prvu utakmicu polufinalne serije izgubile posle pet setova na svom terenu, u naredne tri utakmice zabeležile su tri pobede, od čega dve na gostujućem terenu.

Protivnik odbojkašicama Jedinstva biće ekipa Železničara iz Lajkovca, koja je takođe sa 3:1 u seriji pobedila Crvenu Zvezdu. Prva utakmica finala biće odigrana u nedelju u Staroj Pazovi, a do titule će ekipa koja prva zabeleži tri pobede.

OPET ODBOJKAŠKA DRAMA: Odbojkašice “Jedinstva” vratile brejk protiv Vizure 2:3!

Još jedna dramatična i neizvesna utakmica vidjena je u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije, izmedju Jedinstva i Vizure. Nije bilo lako odbojkašicama Jedinstva da se na Tošinom bunaru suprotstave odbojkašicama Vizure, koje su osokoljene posle pobede u prvoj utakmici sa velikim samopouzdanjem ušle u drugi meč i to pred svojom publikom.

Vodile su sa 2:0 u setovima, i delovalo je da će bez previše muke okončati meč u svoju korist. Medjutim, tada staropazovčanke konačno stabilizuju svoke redove, i uz mnogo drame osvajaju treći a potom i četvrti set, i stižu do poravnjanja na 2:2 u setovima.

U petom setu, odbojkašice Jedinstva nadmoćne, pre svega na psihološkom nivou, nisu imale prevelikih problema da meč reše u svoju korist, za poravnanje u seriji 1:1. Sledeći meč biće odogran u petak u Staroj Pazovi sa početkom u 18h. U finalu će igrati ekipa koja prva ostvari tri pobede.

DRAMATIČNO POLUFINALE: Jedinstvo – Vizura 2:3. Sumnjive odluke sudija.

U Staroj Pazovi viđena je neizvesna, uzbudljiva i u pojedinim momentima dramatična utakmica, a priredile su je odbojkašice Jedinstva i Vizure iz Beograda.

Domaće odbojkašice ušle su u ovaj meč kao apsolutne favoritkinje, međutim znale su to i odbojkašice Vizure i može se reći za nijansu “hladnije” glave od rivalki sa druge strane mreže ušle u meč.

Bila je to utakmica na „jednu“ loptu, a kako i ne bi kada se zna koliko je ulog velik. Koliko je neizvesno bilo govori u prilog i rezultat prvog seta 28:30 za Vizuru. Brzo su se u meč vratile domaće odbojkašice i izjednačile na 1:1, posle odlično odigranog drugog seta 25:16. Jedinstvo u ovoj utakmici nije igralo na prepoznatljivom nivou, dok se nijednog trenutka ne sme umanjiti odlična i požrtvovana igra Vizure i sjajna rešenja koja su imali pre svega u napadu. Treći set pripao je gošćama 21:25, da bi zatim opet Jedinstvo opet ubacilo i veću brzinu osvojilo četvrti 25:14 i meč odvelo u odlučujući peti set.

Tenzija i prava drama viđene su u odlučujućem setu, rezultat se smenjivao a publika uživala u odličnoj odbojci. Prve su do meč lopte stigle gošće iz Beograda, imale su ih dve, ali uspele su staropazovčanke da dođu na 14:14. Međutim bilo je to sve što su uspele jer su naredna dva poena pripala gošćama koje su tako brejkom počele polufinalu seriju plej-ofa. Sledeća utakmica ove dve ekipe biće odigrana u utorak u Beogradu.

Ono što je takođe obeležilo ovaj meč, jesu i sumnjive sudijske odluke u ključnim poenima, pre svega u prvom setu pri set lopti za domaće odbojkašice, takođe treba napomenuti i da strateg Jedinstva Jovo Caković u svojoj trenerskoj karijeri nije nikada komentarisao sudijske odluke, ovog puta bio je po prvi put primoran na tako nešto.

SENIORKE SJAJNO PROTIV VIZURE, SENIORI PORAŽENI OD RADNIČKOG

U subotu 30.03  na Tošinom Bunaru odigrana je utakmica devetog kola mini lige u kojoj je ekipa Jedinstva savladala ekipu Vizure rezultatom 1:3 ( 25/19 12/25 23/25 17/25) i zagarantovale prvo mesto pred play-off.

Sremice su odlicnom igrom otvorile prvi set,održavale razliku do završnice seta kad je doslo do pada u igri što su odbojkašice Vizure iskusno iskoristile i povele sa 1:0 u setovima. U drugom setu prepoznatljivom igrom Jedinstvo dolazi do izjednačenja rešivši taj set 12:25 u svoju korist.

U trećem  i četvrtom setu uz sitnije oscilacije u igri naše odbojkašice su nalazile rešenje u skoro svakoj situaciji i izborile veliku pobedu.

U redovima Jedinstva skoro sve igračice su bile dvocifrene, dok je u Vizuri najefikasnija bila kao i uvek Katarina Lazović sa 20 poena.

Sledeći protivnik u poslednjoj utakmici 10.kola mini lige ekipa Jedinstva ce ugostiti ekipu Železnicara iz Lajkovca. Utakmica je na programu u sredu 03.04.od 19 časova.

Kompletne rezultate i stanje na tabeli možete pogledati klikom na link ispod.

Sa druge strane, odbojkaši Jedisntva ostali su na 5 mestu na tabeli nakon poraza u 9. Kolu minilige plej-ofa Suprelige Srbije. Rasterećaniji ali i sa više energije i želje ušli su u utakmicu odbojkaši Radničkog iz Kragujevca. Nametnuli su svoj ritam od početka utakmice, imali i četiri set lopte, koje je dobrim servisima pre svega sprečio Tomo Micić, prvi set je otišao u neizvesnu završnicu koja nije dugo trajala 24:26. Drugi set Radnički je lako rešio 20:25, činilo se da Jedinstvo nema način da zaustavi kragujevčane, ali ni igru koja ih je krasila tokom cele sezone.

U poslednjem 10.kolu, naši seniori gostuju u Novom Sadu ekipi Vojvodine i to će biti odlučujuća utakmica u kojoj će odbojkaši Jedinstva tražiti šansu za plasman u play-off pod uslovom da ekipa Radničkog iz Kragujevca pobedi ekipu Mladog Radnika koja se trenutno nalazi na 4.mestu na tabeli.