Vesti

Odbojkašice Jedinstva u finalu plej-ofa Suprelige Srbije!

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove igraće u finalu plej-ofa Superlige Srbije, i boriti se za titulu prvaka države. One su maestralnom igrom u četvrtoj utakmici pobedile na Novom Beogradu ekipu Vizure sa 3:1 u setovima (25:15, 25:22, 20:25, 25:20) i sa tri pobede plasirale se u finale.

Odbojkašice Jedinstva tokom cele sezone bile su jedna od najdominantnijih ekipa, i ubedljivo najbolja ekipa u miniligi plej-ofa, te će zasluženo igrati u finalu. Iako su prvu utakmicu polufinalne serije izgubile posle pet setova na svom terenu, u naredne tri utakmice zabeležile su tri pobede, od čega dve na gostujućem terenu.

Protivnik odbojkašicama Jedinstva biće ekipa Železničara iz Lajkovca, koja je takođe sa 3:1 u seriji pobedila Crvenu Zvezdu. Prva utakmica finala biće odigrana u nedelju u Staroj Pazovi, a do titule će ekipa koja prva zabeleži tri pobede.

OPET ODBOJKAŠKA DRAMA: Odbojkašice “Jedinstva” vratile brejk protiv Vizure 2:3!

Još jedna dramatična i neizvesna utakmica vidjena je u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Superlige Srbije, izmedju Jedinstva i Vizure. Nije bilo lako odbojkašicama Jedinstva da se na Tošinom bunaru suprotstave odbojkašicama Vizure, koje su osokoljene posle pobede u prvoj utakmici sa velikim samopouzdanjem ušle u drugi meč i to pred svojom publikom.

Vodile su sa 2:0 u setovima, i delovalo je da će bez previše muke okončati meč u svoju korist. Medjutim, tada staropazovčanke konačno stabilizuju svoke redove, i uz mnogo drame osvajaju treći a potom i četvrti set, i stižu do poravnjanja na 2:2 u setovima.

U petom setu, odbojkašice Jedinstva nadmoćne, pre svega na psihološkom nivou, nisu imale prevelikih problema da meč reše u svoju korist, za poravnanje u seriji 1:1. Sledeći meč biće odogran u petak u Staroj Pazovi sa početkom u 18h. U finalu će igrati ekipa koja prva ostvari tri pobede.

DRAMATIČNO POLUFINALE: Jedinstvo – Vizura 2:3. Sumnjive odluke sudija.

U Staroj Pazovi viđena je neizvesna, uzbudljiva i u pojedinim momentima dramatična utakmica, a priredile su je odbojkašice Jedinstva i Vizure iz Beograda.

Domaće odbojkašice ušle su u ovaj meč kao apsolutne favoritkinje, međutim znale su to i odbojkašice Vizure i može se reći za nijansu “hladnije” glave od rivalki sa druge strane mreže ušle u meč.

Bila je to utakmica na „jednu“ loptu, a kako i ne bi kada se zna koliko je ulog velik. Koliko je neizvesno bilo govori u prilog i rezultat prvog seta 28:30 za Vizuru. Brzo su se u meč vratile domaće odbojkašice i izjednačile na 1:1, posle odlično odigranog drugog seta 25:16. Jedinstvo u ovoj utakmici nije igralo na prepoznatljivom nivou, dok se nijednog trenutka ne sme umanjiti odlična i požrtvovana igra Vizure i sjajna rešenja koja su imali pre svega u napadu. Treći set pripao je gošćama 21:25, da bi zatim opet Jedinstvo opet ubacilo i veću brzinu osvojilo četvrti 25:14 i meč odvelo u odlučujući peti set.

Tenzija i prava drama viđene su u odlučujućem setu, rezultat se smenjivao a publika uživala u odličnoj odbojci. Prve su do meč lopte stigle gošće iz Beograda, imale su ih dve, ali uspele su staropazovčanke da dođu na 14:14. Međutim bilo je to sve što su uspele jer su naredna dva poena pripala gošćama koje su tako brejkom počele polufinalu seriju plej-ofa. Sledeća utakmica ove dve ekipe biće odigrana u utorak u Beogradu.

Ono što je takođe obeležilo ovaj meč, jesu i sumnjive sudijske odluke u ključnim poenima, pre svega u prvom setu pri set lopti za domaće odbojkašice, takođe treba napomenuti i da strateg Jedinstva Jovo Caković u svojoj trenerskoj karijeri nije nikada komentarisao sudijske odluke, ovog puta bio je po prvi put primoran na tako nešto.

SENIORKE SJAJNO PROTIV VIZURE, SENIORI PORAŽENI OD RADNIČKOG

U subotu 30.03  na Tošinom Bunaru odigrana je utakmica devetog kola mini lige u kojoj je ekipa Jedinstva savladala ekipu Vizure rezultatom 1:3 ( 25/19 12/25 23/25 17/25) i zagarantovale prvo mesto pred play-off.

Sremice su odlicnom igrom otvorile prvi set,održavale razliku do završnice seta kad je doslo do pada u igri što su odbojkašice Vizure iskusno iskoristile i povele sa 1:0 u setovima. U drugom setu prepoznatljivom igrom Jedinstvo dolazi do izjednačenja rešivši taj set 12:25 u svoju korist.

U trećem  i četvrtom setu uz sitnije oscilacije u igri naše odbojkašice su nalazile rešenje u skoro svakoj situaciji i izborile veliku pobedu.

U redovima Jedinstva skoro sve igračice su bile dvocifrene, dok je u Vizuri najefikasnija bila kao i uvek Katarina Lazović sa 20 poena.

Sledeći protivnik u poslednjoj utakmici 10.kola mini lige ekipa Jedinstva ce ugostiti ekipu Železnicara iz Lajkovca. Utakmica je na programu u sredu 03.04.od 19 časova.

Kompletne rezultate i stanje na tabeli možete pogledati klikom na link ispod.

Sa druge strane, odbojkaši Jedisntva ostali su na 5 mestu na tabeli nakon poraza u 9. Kolu minilige plej-ofa Suprelige Srbije. Rasterećaniji ali i sa više energije i želje ušli su u utakmicu odbojkaši Radničkog iz Kragujevca. Nametnuli su svoj ritam od početka utakmice, imali i četiri set lopte, koje je dobrim servisima pre svega sprečio Tomo Micić, prvi set je otišao u neizvesnu završnicu koja nije dugo trajala 24:26. Drugi set Radnički je lako rešio 20:25, činilo se da Jedinstvo nema način da zaustavi kragujevčane, ali ni igru koja ih je krasila tokom cele sezone.

U poslednjem 10.kolu, naši seniori gostuju u Novom Sadu ekipi Vojvodine i to će biti odlučujuća utakmica u kojoj će odbojkaši Jedinstva tražiti šansu za plasman u play-off pod uslovom da ekipa Radničkog iz Kragujevca pobedi ekipu Mladog Radnika koja se trenutno nalazi na 4.mestu na tabeli.

Odbojkašice Jedinstva posle velike borbe savladale Subotičanke

Posle velike borbe i velikih rezultatskih promena tokom same utakmice,ekipa Jedinstva uspela je u gostima da savlada Spartak rezultatom 2:3 rezultatom (25/18 13/25 13/25 25/23 13/15).

Ovom pobedom ekipa Jedinstva je zadržala lidersko mesto na tabeli sa 2 pobede i 5 bodova više od drugoplasirane Crvene Zvezde.

Sledeći protivnik našoj ekipi je Vizura iz Beograda koja je na programu u subotu 30.03 u Beogradu.

Pobedom nad ekipom Vizure, sremice bi zacementirale prvo mesto pred play-off.

Odbojkaši Jedinstva izgubili od Spartaka 0:3. Sledi grčevita borba za plej-of

U 8. kolu mini lige Superlige Srbije odbojkaši subotičkog Spartaka savladali domaće Jedinstvo sa 3:0 u setovima.

Lakše nego što se očekivalo odbojkaši Spartaka su odneli maksimalni broj bodova iz Stare Pazove. Prvi set dobijaju 25:19, drugi još ubedljivije sa 25:17, i tek u trećem setu su domaćini pružili neki otpor, ali bez Miroslava Radišića, kapitena i najiskusnijeg tehničara Superlige, nisu imali snage za preokret. Spartak dobija sa 25:23 i konačnih 3:0 u setovima.

Dva kola pre kraja mini lige Spartak je na trećem mestu i najverovatniji učesnik plej-ofa, dok će Jedinstvo pokušati da se dokopa famoznog četvtog mesta protiv Radničkog iz Kragujevca i na neprijatnom gostovanju u Novom Sadu protiv prvoplasirane Vojvodine.

SENIORI IZ POŽAREVCA DONELI POBEDU

Seniori Jedinstva posle velike borbe i vođstva od 0:2 u setovima su uspeli da nadigraju ekipu Mladog Radnika u Požarevcu sa 2:3 (18/25 17/25 25/17 28/26 10/15) po setovima.

Posle prva dva seta i odlične igre naših odbojkaša činilo se da će sva tri boda ići za Pazovu. Posle malog pada u igri ekipa iz Požarevca smanjuje prednost na 1:2 Imali su odbojkaši Jedinstva i meč loptu u četvrtom setu na rezultatu 25:26, ali uz pomoć par sjajnih odbrana libera ekipe Mladog Radnika i dobrog bloka uspeli su da produže meč za još jedan set.

U petom setu, ekipa Jedinstva predvođena Tomom Micicem je pokazala kvalitet i dobila taj set sa 10:15 i tako se probila na 3.mesto na tabeli pred 8. kolo u kom će naši ugostiti dobro poznatu ekipu Spartaka iz Subotice.

DERBI KOLA PRIPAO PAZOVČANKAMA

U Staroj Pazovi, u sjajnoj atmosferi, pred 200 gledalaca, utakmici punoj preokreta ekipa Jedinstva je u utakmici 7. kola mini lige savladala Crvenu Zvezdu sa 3:1 ( 25/13 16/25 26/24 25/22) I tako sačuvale lidersku poziciju na tabeli. Najbolji učinak u našoj ekipi imala je Dejana Lekić sa 22 poena. Dvocifrene su bile i Milena Koprivica sa 15 i Jovana Mirosavljević sa 14 poena.

Ostala su još 3 kola do kraja mini lige,a već u sledećem seniorke Jedinstva gostuju Spartaku u Subotici. Utakmica se odigrava u petak 22.03.

Match report

Ostali mečevi 7.kola odigravaju se danas i to:

Vizura (Ruma) – TENT (Obrenovac) od 18h

Železničar (Lajkovac) – Spartak (Subotica) od 19h

Seniori Jedinstva danas igraju meč 7. kola mini lige Protiv Mladog Radnika u Požarevcu.

SENIORKE MAKSIMALNO U OBRENOVCU

Odbojkašice Jedinstva savladale su TENT rezultatom 3:0 u šestom kolu Mini lige od prvog do šestog mesta Superlige Srbije i vratile se na prvu poziciju na tabeli. Naš tim je na gostovanju u Obrenovcu slavio sa 25:22, 25:23, 25:15 po setovima.

Jedinstvo je do trijumfa predvodila Jovana Mirosavljević sa 22 poena, dok je Milena Koprivica imala 12.

U poraženom timu istakle su se Saška Đurović i Jelena Lazić sa po 12 poena.

Jedinstvo na čelu tabele ima 19 pobeda i pet poraza i 54 boda, dva više od Crvene zvezde, koja ima trijumf manje. TENT je na petoj poziciji sa skorom 12-12.

Sledi vikend pauze zbog odigravanja finala kupa Srbije koji se odigrava u Lajkovcu.

ODBOJKAŠI CRVENE ZVEZDE SLAVILI U PAZOVI

Nisu imali snage da ponove igru iz prvog kola mini lige plej-ofa kada su odneli pobedu nakon pet odigranih setova, ovog puta odbojkaši Jedinstva poraženi su na svom terenu od ekipe Crvene Zvezde.

Pokazali su gosti izuzetno fokusiranu igru protiv Jedinstva, te im je bilo dovoljno tri seta kako bi upisali pobedu, po setovima 25: 20, 25:21 i 25:23.

Jedinstvo je bilo oslabljeno ne igranjem iskusnog primača Branka Roljića, ali i sa njim u sastavu, veliko je pitanje da li bi mogli da pruže više protiv odlične Crvene Zvezde. Nakon 6. Kola Jedinstvo je 5. Na tabeli dok je Crvena Zvezda na 2. Mestu.