ODLUKA O PRVAKU U STAROJ PAZOVI U ČETVRTAK U 18H

Odbojkašice Železničara spasile su i drugu meč loptu i u trećem meču finalne serije doigravanja u Lajkovcu su pobedile Jedinstvo sa 3:1 ( 25:23, 28:26, 17:25, 25:22) i rezultat u seriji izjednačile na 2-2.

Odlučujuća peta utakmica je 2. maja u Staroj Pazovi, a koji god tim da pobedi ostvariće istorijski uspeh i prvi put u istoriji postati šampion države.

Železničar je posle velike borbe dobio prva dva seta, ali su naše odbojkašice uspele da se proberu i relativno lako osvoje treći i smanje rezultata na 2:1.

Ipak, uz veliku podršku sa tribina igračice Železničara su u četvrtom setu zaigrale mnogo bolje, pogotovo u finišu, kada su osvojile tri uzatopna poena za 23:19 i miran kraj četvrtog finalnog duela.

U timu Mirjane Musulin po 13 poena osvojile su Jelena Stanimirović i Aleksandra Gajić, Jelena Mladenović i Nikolina Lukić su upisale po 11, a Maja Savić 10.

Kod Jedinstva, koje je posle dva meča imalo veliku prednost 2-0, Jovana Mirosavljević je osvojila 20, a Dejana Lekić 17 poena.