SENIORKE SJAJNO PROTIV VIZURE, SENIORI PORAŽENI OD RADNIČKOG

U subotu 30.03  na Tošinom Bunaru odigrana je utakmica devetog kola mini lige u kojoj je ekipa Jedinstva savladala ekipu Vizure rezultatom 1:3 ( 25/19 12/25 23/25 17/25) i zagarantovale prvo mesto pred play-off.

Sremice su odlicnom igrom otvorile prvi set,održavale razliku do završnice seta kad je doslo do pada u igri što su odbojkašice Vizure iskusno iskoristile i povele sa 1:0 u setovima. U drugom setu prepoznatljivom igrom Jedinstvo dolazi do izjednačenja rešivši taj set 12:25 u svoju korist.

U trećem  i četvrtom setu uz sitnije oscilacije u igri naše odbojkašice su nalazile rešenje u skoro svakoj situaciji i izborile veliku pobedu.

U redovima Jedinstva skoro sve igračice su bile dvocifrene, dok je u Vizuri najefikasnija bila kao i uvek Katarina Lazović sa 20 poena.

Sledeći protivnik u poslednjoj utakmici 10.kola mini lige ekipa Jedinstva ce ugostiti ekipu Železnicara iz Lajkovca. Utakmica je na programu u sredu 03.04.od 19 časova.

Kompletne rezultate i stanje na tabeli možete pogledati klikom na link ispod.

Sa druge strane, odbojkaši Jedisntva ostali su na 5 mestu na tabeli nakon poraza u 9. Kolu minilige plej-ofa Suprelige Srbije. Rasterećaniji ali i sa više energije i želje ušli su u utakmicu odbojkaši Radničkog iz Kragujevca. Nametnuli su svoj ritam od početka utakmice, imali i četiri set lopte, koje je dobrim servisima pre svega sprečio Tomo Micić, prvi set je otišao u neizvesnu završnicu koja nije dugo trajala 24:26. Drugi set Radnički je lako rešio 20:25, činilo se da Jedinstvo nema način da zaustavi kragujevčane, ali ni igru koja ih je krasila tokom cele sezone.

U poslednjem 10.kolu, naši seniori gostuju u Novom Sadu ekipi Vojvodine i to će biti odlučujuća utakmica u kojoj će odbojkaši Jedinstva tražiti šansu za plasman u play-off pod uslovom da ekipa Radničkog iz Kragujevca pobedi ekipu Mladog Radnika koja se trenutno nalazi na 4.mestu na tabeli.